департамент фурнітури
e-mail: office@delim-furniture.com
тел/факс: +38-032-2765754
тел: +38-032-2975040
тел: +38-050-6710006
тел: +38-067-6741234


ПОТАЙНІ І ПСЕВДОПОТАЙНІ БЛИСКАВКИ

Потайна блискавка з’явилася на ринку швейної фурнітури відносно недавно, але вже давно стала незамінним кравецьким додатком для легкого жіночого одягу (суконь та спідниць). Дуже часто виробники одягу використовують потайну блискавку у виробах не за призначенням. Дизайнери все частіше використовують різноманітні матеріали для пошиття спідниць чи суконь, і не завжди легкі по своїй структурі. Потайні блискавки часто використовують навіть для вшивання у кишені светрів чи курток. А це не завжди правильно, оскільки легкі потайні блискавки розраховані лише на «легке» навантаження, що у випадку кишень є доволі сумнівним. Тому варто більш детально ознайомитись із будовою потайних блискавок.
Звиклий «потай», що потрапляє на полиці продавців застібок, виготовлений, переважно, на капроновій основі (стрічці). Більш рідкісними є «потаї» на тканій поліестровій стрічці, яку завжди використовують для більших розмірів спіралі (тип 4,5,8). Такі застібки суттєво міцніші, здатні витримати більші функціональні навантаження; можуть бути легко використані на щільних тканинах, не деформуються і не пошкоджуються при вшиванні у виріб.

ПОТАЙНІ БЛИСКАВКИ отримали свою назву від спеціальної будови застібки: спіраль пришивають на загнутий край однієї із сторін тканої основи (див.Рис.1). Передньою (фасадною) частиною застібки є загнуті частини сторін основи, поєднувані між собою спіраллю застібки. На фасад виходить також і пулер бігунка (здебільшого, виконаний у формі видовженої крапельки). Застібку вшивають на краях загнутої основи, тому блискавку переважно неможливо помітити оком. Звідси й назва - «потайна». Найчастіше вживаний матеріал стрічки застібки (капрон) не є унікальним для «потайних» блискавок. Таку основу можна використати і в звичайних замках, де спіраль виступає назовні. Але тоді таку блискавку неможливо назвати «потайною» (див.Рис. 2).

ПСЕВДОПОТАЙНИМИ БЛИСКАВКАМИ називають звичайні застібки, в яких бігунок і його пулер виходять на задню сторону основи. Таку функцію блискавки називають РЕВЕРСОМ. Застібки типу реверс набагато міцніші за «потайні», оскільки виготовляються на ст андартній основі, а спіраль пришивають прямо до основи, а не на загнутий її край. Псевдопотайні блискавки можна вшивати і в кишені, і в светрах, де делікатність і витривалість мають велике значення. Зовні реверсні блискавки дуже схожі на потайні; зубці спіралі не буде видно. Замовити застібку із реверсом можна у виробників, які також можуть запропонувати вибрати довільний колір основи та можливість вибрати свій бігунок із широкої пропозиції виробника або замовити власний дизайн із логотипом замовника.

автор ©Роман Білецький
Матеріали і публікації, надані автором, є інтелектуальною власністю автора і не можуть бути використані в інших джерелах без дозволу автора, чи передруковані без посилання на оригінальне джерело. Викриті порушення будуть жорстко переслідуватись і каратись положеннями закону про інтелектуальну власність.

техно-лікбез

Будова блискавки
Взуттєві застібки
Потайні і псевдопотайні