департамент фурнітури
e-mail: office@delim-furniture.com
тел/факс: +38-032-2765754
тел: +38-032-2975040
тел: +38-050-6710006
тел: +38-067-6741234


ВЗУТТЄВІ БЛИСКАВКИ

Зазвичай, коли мова йде про використання блискавки у взутті, то розуміють здебільшого сезонне взуття «осінь-зима» для жінок (довжина застібки 18-45см) та чоловіків (8-16см). Швидке відкривання та закривання блискавки на чоботі чи черевикові роблять  життя зручнішим, а носіння взуття приємнішим. Оскільки функціонально блискавка замінює шнурівки, то має щільно прилягати в закритому вигляді до ноги власника взуття. Але на відміну від шнурівок, власник не зможе самостійно замінити елемент застібання, а буде змушений, у разі дефекту блискавки, навіть і розпрощатись із улюбленим взуттям. Заміна блискавки у дорогих моделях жіночих чобіт  може призвести до фатального знищення первинної форми моделі.  Ось тому великий наголос робиться на довговічності взуттєвої блискавки та її витривалості до щоденного функціонального навантаження. Виробник взуття не може послуговуватись у процесі виготовлення чобіт чи черевиків блискавкою, яку використовують для пошиття одягу, якою б щільною та надійною вона  не виглядала б зовні.
Всім відомо, що хороше взуття коштує немалих грошей, а тому не варто економити на блискавках. Собівартість встановленої застібки від хорошого надійного виробника буде  не настільки високою у порівнянні з розчаруванням вашого клієнта/-ки. Розглянемо ближче, якою ж має бути надійна блискавка.
По-перше, переважно застосовують у виробництві взуття спіральну блискавку. Вона забезпечує потрібну гнучкість і не обтяжуватиме модель. Металеві блискавки теж знаходять своє застосування у виробників взуття – і здебільшого, декоративне.   Їх не рекомендовано вживати ще й з огляду на швидке ржавіння в різких погодних умовах та наявності солі на асфальті. Тракторні блискавки не рекомендовано вживати через їхню слабку гнучкість і можливі випадання елементів зубців.
 По-друге, спіраль, яка використовується у блискавці, має бути виготовлена із жилки товщиною 0,9мм та шириною «зубців» 6,5мм у закритому стані. Такі застібки гарантують велику кількість циклів відкривання-закривання та витривалість до стирання і погодних умов.
По-третє, звертайте увагу на те, який бігунок має блискавка, оскільки від його надійності теж багато-що залежить . Рекомендують, використовувати бігунки із грубими стінками корпусу, це дозволяє запобігти деформації корпусу бігунка при силовому навантаженні (скажімо, відкриванні), а разом з ним і пошкодженню самої спіралі.
Окрім, бігунків велике прикладне значення мають також пулери (в народі «Собачки»), на які лягає найбільша переносна сила навантаження. Тому рекомендовано використовувати спеціальні взуттєві однонаправлені пулери, виготовлені за технологією відливу під високим тиском. На щастя, більшість замків сьогодні постачають із автоматичною функцією замка A/L (AutoLock), що додатково зменшує ризик само-розсування блискавки при носінні.
Спіраль взуттєвої застібки мусить бути надійно пришитою до основи (стрічки). Переважно, це подвійне прошивання міцними надійними нитками. Основа блискавки має витримувати, щонайменше 2000 циклів застібання і відкривання під навантаженням. Такі випробування, переважно, роблять ті виробники блискавок, які дбають за високий стандарт якості. Колір основи має відповідати кольору матеріалу, з якого виготовлене взуття – це підкреслює естетичність останнього. Виробник застібки може підібрати вам відповідний колір, покладаючись на палітру кольорів PANTONE.
Зверніть також увагу на нижню частину блискавки: вам можуть запропонувати металічну скобу у вибраний колір (здебільшого, тон-в-тон) або гарячу спайку. На якість і функціональність це не впливає. Вибір лише за виробником і його естетичним смаком.
Власний дизайн та фірмовий стиль можна також підкреслити спеціальним пулером із логотипом, виконаним за проектом замовника. Це додасть вашому взуттю виразності, а головне підкреслить ваш неповторний стиль. Власний логотип може бути відлитий або написаний лазером на поверхні пулера. Остання технологія значно дешевша і мало затратна по часу.

техно-лікбез

Будова блискавки
Взуттєві застібки
Потайні і псевдопотайні